Meranie teploty kamerou – technologické riešenia ochrany pred infekčným ochorením COVID-19

Koronavírus

COVID-19

Koronavírus, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19 bol identifikovaný v Číne koncom roka 2019. Je to nový kmeň vírusu a patrí medzi kvapôčkové infekcie. Príznakmi nákazy sú sťažené dýchanie, bolesť svalov, horúčka nad 38°C, únava, kašeľ. Najviac ohrození touto chorobou sú starší ľudia vo veku 60 a viac rokov a ľudia majúci vážne chronické ochorenia. Jedným z technologických riešení ochrany a prevencie je aj meranie teploty kamerou.

Termálne riešenie Dahua – meranie teploty kamerou

Okrem dodržiavania aktuálnych protiepidemických opatrení,  významnou pomocou v boji proti pandémii je aj využitie moderných technológii z oblasti bezpečnostných kamerových systémov. Zariadenia je možné využiť hlavne na prevenciu a ochranu občanov, vďaka rýchlej identifikácii osoby so zvýšenou  telesnou teplotou. Takéto termálne riešenia, umožňujúce bezkontaktné meranie telesnej teploty, ponúka spoločnosť Dahua Technology.  Vďaka vysokej presnosti a spoľahlivosti sú systémy Dahua použite v boji proti koronavírusu aj v najviac postihnutých oblastiach.

Dahua Thermal

Základom systému Dahua na meranie teploty kamerou je špeciálna termálna kamera DH-TPC-BF3221-T a  tzv. „Blackbody“ JQ-D70Z – referenčný teplotný bod. Kombinácia týchto dvoch zariadení umožňuje bezkontaktné a hromadné merania teploty viacerých osôb súčasne s vysokou presnosťou až ± 0,3 ℃. Tak je možná rýchla a spoľahlivá identifikácia osôb s podozrením na koronavírus.

Prvotné nastavenie systému je jednoduché a rýchle. Vďaka svojím vlastnostiam ma v momentálnej situácii široké uplatnenie v rôznych oblastiach. Ide o spoľahlivé riešenie s vysokou presnosťou merania. Môže byť nasadené  v nemocniciach, školách, na letiskách a železničných staniciach, na vstupoch a výstupoch v obchodných centrách, administratívnych budovách atď. (viac o riešení DAHUA)

Dahua riešenie

Pre optimálne využitie systému je potrebná kombinácia kamery DH-TPC-BF3221-T a Blackbody JQ-D70Z so serverom (napr. IVSS7008-1I).  Takýto systém ponúkne užívateľovi možnosť vytvorenia záznamu a získavanie rôznych štatistických informácii. Taktiež disponuje množstvom pokročilých video – analytických funkcii.

Products
By |2020-03-26T11:30:24+01:00marec 20th, 2020|Nezaradené|Komentáre vypnuté na Meranie teploty kamerou – technologické riešenia ochrany pred infekčným ochorením COVID-19

About the Author:

... gemtech crew ...