WiseNet T – VGA termálne kamery

WiseNet T séria

Termálne kamery fungujú na princípe zobrazenia tepelného žiarenia, ktoré vyžarujú všetky objekty s teplotou vyššou ako 0°K. Tieto prístroje teda nepotrebujú pre svoju činnosť žiaden externý zdroj svetla (slnko, pouličné osvetlenie, IR reflektor atď.) a vlastne bezdotykovo merajú teplotu povrchu objektov. Každé teleso s teplotu vyššou ako absolútna nula je zdrojom infračerveného žiarenia, ktoré je ľudskému oku neviditeľné. Čím je teplota vyššia tým je vlnová dĺžka žiarenia kratšia. Kamera vo svojom zornom poli meria vlnovú dĺžku infračerveného žiarenia. Zariadenia majú špeciálnu optiku, senzor a kryty, kedže sklo neprepúšťa tepelné žiarenie je potrebné na výrobu použiť germánium alebo iný vhodný priepustný materiál.

hmla, sneh, tma, maskovanie

Pri zhoršených poveternostných (hmla, dážď, dym) alebo svetelných podmienkach (tma, šero) je pre bežnú kameru ako aj ľudské oko ťažké rozoznať ľudí alebo objekty. Využitie kamerových systémov zo série WiseNet T je v takýchto prípadoch vynikajúcou voľbou. Poskytujú vysoko kontrastný obraz založený na teplotných rozdieloch medzi objektom a pozadím. Takže užívateľ môže ľahko detegovať incidenty v monitorovanej oblasti.

farby WiseNet T

Termálne kamery WiseNet majú sedem rôznych typov farebných paliet, aby si užívateľ mohol vybrať ten najlepší obraz v rôznych situáciach. Každá farebná paleta má špecifickú sadu farieb, ktoré sa menia podľa teplotného rozsahu scény.

Veľký rozsah detekčnej vzdialenosti (až do 3157m)
detekčné vzdialenosti pri WiseNet T

Hlavnou úlohou termálnej kamery je detegovať udalosti na veľké vzdialenosti. Séria WiseNet T je vybavená objektívmi 35/19/13mm (čo zodpovedá horizontálnemu uhlu záberu 17˚/32˚/49˚). Kamera poskytuje obraz s vysokým farebným kontrastom – podľa teploty a dokáže odlíšiť objekty od pozadia na veľké vzdialenosti. Pri bližšej vzdialenosti môže rozpoznať typ objektu alebo identifikovať charakteristiku.

Video a audio analýza

Kamery ponúkajú taktiež video a audio analýzu čím umožňujú efektívnejšie monitorovanie. Analýza rozširuje možnosti celého bezpečnostného systému tým, že automaticky upozorní užívateľa v prípade zistenia abnormálnych situácii

Detekcia zmeny teploty: zisťuje výrazne zmeny teploty aby sa vopred zabránilo vzniku mimoriadnych udalosti.

Detekcia zmeny teploty

Virtuálna línia: Automaticky sa aktivuje poplachová udalosť ak kamera deteguje objekt prechádzajúci cez virtuálnu čiaru.

Prekročenie virtuálnej čiary

Detekcia pohybu: Poplachová udalosť sa spustí ak je zistený pohybujúci sa objekt v oblasti definovanej užívateľom.

Detekcia otrasov: identifikuje náraz a vibráciu, čím užívateľa upozorní na možnú snahu o poškodenie zariadenia.

Analýza detekcie nárazu

Klasifikácia zvuku:  umožňuje detegovať a klasifikovať zvuk, vďaka čomu užívateľ môže reagovať na rôzne nebezpečné situácie.

Klasifikácia zvuku
WiseNet T – termálne kamery z našej ponuky

Táto technológia má široké uplatnenie predovšetkým vo výrobných a priemyselných zariadeniach ako aj objektoch kritickej infraštruktúry. Termálne kamery sa používajú napr. v námorných prístavoch, banských oblastiach, mestských kamerových systémoch, elektrárňach, priehradách, skladoch, pri ochrane hraníc atď.

TNO-4041T

Datasheet
TNO-4051T_4041T

TNO-4051T

Datasheet
TNO-4051T_4041T

TNO-4030T

Datasheet

TNO-4040T

Datasheet

TNO-4050T

Datasheet
By |2018-07-17T08:03:35+01:00júl 4th, 2018|Nezaradené|Komentáre vypnuté na WiseNet T – VGA termálne kamery

About the Author: