HDCVI – PoC

PoC technológia

Technológia PoC (Power over Coax) umožňuje pri HDCVI systémoch prenášať okrem video signálu aj napájanie pre kamery. Tým odpadá potreba ďalšej kabeláže a inštalácia, údržba nezávislých zdrojov napájania kamier ako je to pri bežných CVBS/AHD/TVI/HDCVI systémoch.

Tradičný systém

Analógový systém

HDCVI – PoC systém

PoC

Technológia teda umožňuje prenos tradičného HDCVI signálu (video, audio, ovládanie) a napájania cez jeden koaxiálny kábel až na vzdialenosť 400 metrov. Taktiež je podporované ovládanie motorizovaného zoomu a IR prísvit. Využitie tohoto prenosu cez koaxiálny kábel má kľúčové výhody. Prvou je bezstratové napájanie na dlhšie vzdialenosti. Druhou je izolovanie  video signálu od napájania, aby sa zabránilo interferencii s videom.

Výhody a použitie

Využitie týchto kamerových systémov  od spoločnosti Dahua zjednodušuje prácu inštalatérom a koncovému užívateľovi zníži náklady na prácu a obstarávaciu cenu komponentov. Graf nižšie obsahuje porovnanie rozsahu prác a množstva použitého materiálu pri 8 a 16 kanálových systémoch.

Porovnanie bežných a PoC systémov

Ochrana pri prevádzke – počas prevádzky je jednosmerný prúd prenášaný cez koaxiálny kábel pri vysokých napätiach. Aby nedošlo k úrazu osôb alebo poškodeniu zariadenia, všetky produkty majú prísne detekčné a ochranné mechanizmy zaťaženia vrátane detekcie stavu batérie, odpojenia napájania, nadmerného prúdu a skratu.

  • Detekcia zariadenia: ak je pripojené nepodporované zariadenie (napr. kamera), systém túto skutočnosť rozpozná a preruší dodávku elektrickej energie.
  • Detekcia rozpoznania zaťaženia: po pripojení zariadenia a spustení napájania cez koaxiálny kábel sa kontinuálne zisťuje či nedošlo k odpojeniu kamery. Ak dôjde k odpojeniu, zastaví sa napájanie a je rýchlo obnovené napätie prenášane cez kábel na bezpečnú úroveň.

  • Ochrana pri nadmernom prúde a skrate:  používa sa na detekciu elektrického prúdu pretekajúceho cez systém. Ak dôjde k skratu v dôsledku chyby v sieti alebo nesprávnou prevádzkou zastaví sa napájanie, aby sa zabránilo zraneniu osôb alebo poškodeniu zariadení.

Uplatnenie tejto technológie je možné v rôznych typoch inštalácii. Nech už sú to rodinné domy, kancelárie, sklady, parkoviska alebo obchodné domy. Všade kde je potrebné ušetriť čas a náklady bez ohľadu či ide o modernizáciu starého analógu, alebo novú inštaláciu kamerového systému.

Dostupné produkty

Pre viac informácii nás neváhajte kontaktovať
By |2018-05-25T15:47:03+01:00máj 23rd, 2018|Nezaradené|Komentáre vypnuté na HDCVI – PoC

About the Author: